понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 121
home Вести

Француска министерка стана хит на социјалните мрежи: Си ја заборави заштитната маска и ја фати паника… (ВИДЕО)

Француска министерка стана хит на социјалните мрежи: Си ја заборави заштитната маска и ја фати паника… (ВИДЕО)

Француската министерка за економија и финансии, Агнес Пени Рунаше, стана новата ѕвезда на социјалните мрежи откако крена паника кога сфати дека заштитната маска си ја заборави во службениот автомобил.

Француската политичарка излезе од автомобилот, сфати дека ја заборави маската и по неколку секунди се обиде да го запре возачот, но тој веќе замина.

Благодарение на брзата реакција на нејзиното обезбедување, таа продолжи по протоколот, со бела заштитна маска на лицето.

Коронавирус