недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 111
home Вести

Фотографија која го распарува срцето: Куче ја чува куќата која веќе ја нема

Фотографија која го распарува срцето: Куче ја чува куќата која веќе ја нема

Куче сѐ уште ја чува куќата во Мајски Пољана која се срушила за време на разорниот земјотрес кој вчера ја погоди Хрватска.

Фотогорафијата стана вирална и масовно се споделува на социјалните мрежи, а ја ја фати камерата на телевизијата Н1.

Црно куче лежи на цигли кои се срушени на местото каде до вчера имаше куќа.

Голем број здруженија за заштита на животните од цела Хрватска веќе организираат акции за помош на домашните миленичиња и животните кои настрадаа во потресот.

Коронавирус