сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 41
home Вести

Фотографии по експлозијата во Бејрут

Фотографии по експлозијата во Бејрут

Во разорната експлозија во Бејрут загинаа стотици луѓе. Стотици се исчезнати, над 4.000 луѓе се ранети, триста илјади луѓе останаа без своите домови.

Економската штета се мери во повеќе милијарди евра.

Фотографиите што подолу ги пренесуваме ги направи Вадел Хамзех од агенцијата EPA.