петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 114
home Вести

ФОТО: Владеењето на Ангела Меркел во 25 фотографии

ФОТО: Владеењето на Ангела Меркел во 25 фотографии

Владеењето на Ангела Меркел како германска канцеларка официјално заврши на 2 декември, а ова се дел од фотографиите кои ја одбележаа нејзината политичка кариера.

Коронавирус