вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 125
home Вести

ФОТО+ВИДЕО: Страшна несреќа во Боливија, авион се урна врз семејна куќа

ФОТО+ВИДЕО: Страшна несреќа во Боливија, авион се урна врз семејна куќа

Најмалку едно лице загина, а две се повредени откако авион на Военот воздухопловство на Боливија се урна врз станбен објект.

Жртвите живееле во куќата, а двајцата пилот пред падот наводно успеале да се катапултираат и засега не е познато што се случило со нив.

Видео снимки кои кружат на интернет покажуваат како луѓе се обидуваат да го изгаснат пожарот кој настанал од ударот. Неофицијално оштетени се пет домови.

ЕУРО 2020

Македонија