вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 123
home Вести

ФОТО+ВИДЕО: Крв низ училиштето- бројот на повредени се искачи на 15

ФОТО+ВИДЕО: Крв низ училиштето- бројот на повредени се искачи на 15

Бројот на повредени во тепачката со ножеви во средното училиште се искачи на 15, од кои 12 се хоспитализирани.

Според пишувањата, до инцидентот дошло кога двајца ученици од едно руско училиште во градот Перм се скарале и еден на друг тргнале со ножеви.

Тие почнале кавга, а продолжиле со ладно оружје, додека останатите ученици и учителката се обидувале да ги смират, така настрадале. До кавгата дошло за време на час, наведе РИА новости.

Други медиуми пак пишуваат дека две маскирани лице ги нападнале учениците и наставничката.

Истрагата е во тек.