петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ФОТО+ВИДЕО: Катастрофални снимки од поплавите во Индија, 140 загинати

ФОТО+ВИДЕО: Катастрофални снимки од поплавите во Индија, 140 загинати

Најмалку 140 лица го загубија животот во поплави во северна Индија, соопштија денес официјалните лица.

Евакуирано е населението во Патна, а загрозено е и подрачјето на Утар Прадеш.

Во Индија поплавите се чести појави за време на монсунската сезона која вообичаено трае од јуни до септември.

Коронавирус