понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 40
home Вести

ФОТО+ВИДЕО: Автобус виси на надвозник во Њујорк

ФОТО+ВИДЕО: Автобус виси на надвозник во Њујорк

Најмалку седум лица се повредени во Њујорк откако автобус излетал од надвозник во Бронкс.

Како што соопштила локалната полиција, сите повредени патници од автобусот се пренесени во болница.

Итните служби поради инцидентот го затвориле подрачјето.

Коронавирус