недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Вакви покани за свадба никој немал- младенци предизвикаа бура реакции

ФОТО: Вакви покани за свадба никој немал- младенци предизвикаа бура реакции

Еден пар од Велика Британија предизвика бура реакции на друштвените мрежи откако на Фејсбук страницата „That’s It, I’m Wedding Shaming“, објави фотографии од поканите за својата свадба, кои им ги испратиле на гостите.

Имено, поканите се украсени со ни помалку ни повеќе туку со фотографии од нивниот заеднички интимен живот. На фотографиите се гледаат тие двајца во моменти на страст и разголени. На едната се гледаат како стојат крај дрво, а раката на невестата е на половиот орган на младоженецот, додека на друга фотографија се тие двајца покриени со ќебе, веројатно после сексуален чин, додека на трета се гледаат нивните јазици додека разменуваат нежности.

Да биде уште поинтересно идните младенци се потрудиле сите „интересни“ фотографии да ги спојат во една, односно да направат колаж.

Коронавирус