вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 160
home Вести

ФОТО: Трамп ги остави Меланија и синот Барон да накиснат на дождот

ФОТО: Трамп ги остави Меланија и синот Барон да накиснат на дождот

Претседателот на САД Доналд Трамп ги остави својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон да накиснат за време на невремето на меѓународниот аеродром Палм Бич во Флорида.

Првиот човек на САД го зема чадорот за да си ја заштити косата и се качи во авионот.

Неговото семејство остана на отворено.

Qatar 2022