вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 62
home Вести

ФОТО: Таткото и детето играле пред да избувне пожарот во Нотр Дам- турист моли да ги најде

ФОТО: Таткото и детето играле пред да избувне пожарот во Нотр Дам- турист моли да ги најде

Турист кој направил фотографија со татко и детенце кои се шетале пред катедралата Нотр Дам, момент пред да избувне пожарот, се огласи на социјалните медиуми и ги бара двајцата за да провери дали се добро.

Мажот бил фотографиран како си игра со ќеркичката само еден час пред да избувне страшниот пожар кој го потресе светот.

23-годишното момче кое го бара човекот од фотографијата напиша: Јас го напуштав Нотр Дам еден час пред пожарот. Ги фатив нив и сакав да го прашам дали ја сака фотографијата. Сега посакувам да го направев тоа. Ве молам да помогнете да се најде човекот, напишал тој.

Фотографијата била направена во 17 часот и 55 минути, а за еден час настанал големиот пожар.

Коронавирус