сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 26
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Фото: Судир на два авиони на аеродром

Фото: Судир на два авиони на аеродром

Два авиони се судриле на Меѓународниот аеродром Сан Антонио во Тексас, пренесуваат медиумите.

Инцидентот се случил така што едно летало удрило во друго кое било паркирано. Веднаш по тоа реагирала екипата за итни случаи.

Како што јавуваат американските медиуми, нема повредени во инцидентот.

Парламентарни избори 2020