сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Страшна сообраќајка во Боливија, најмалку 18 загинати

ФОТО: Страшна сообраќајка во Боливија, најмалку 18 загинати

Најмалку 18 луѓе загинаа, а 17 се повредени кога камион се превртел на пат во јужна Боливија, јавија локалните медиуми.

Според првичните информации, причина за несреќата е пребрзо возење.

Камионот превезувал луѓе од рударското место Љаљага.

Коронавирус