петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 147
home Вести

ФОТО: Се сруши авион полн со патници на компанијата „Ер Франс“?!

ФОТО: Се сруши авион полн со патници на компанијата „Ер Франс“?!

Авион на компанијата „Ер Франс“, Ербас А-340-313 полн со патници исчезна од радарот денеска на Иран, јавува Спутник.

Авионот полетал околу 11 часот по локално време од Париз за Мумбај. Флајтрадар24 кој што го набљудува авиосообраќајот соопшти дека е изгубен сигналот со леталото.

Во еден момент се пилотот јавил дека има проблем и дека ја губи висината.

Не за долго после тоа авионот исчезна од радарот.

Пред да биде изгубен контактот, пилотот се огласи на „7700“ што заначи општа опасност.

Наскоро со подетални информации…

Коронавирус