понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 172
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ФОТО: Се преврте камион полн со мигранти – Еден загинат, 81 лице повредено

ФОТО: Се преврте камион полн со мигранти – Еден загинат, 81 лице повредено

Едно лице го загуби животот, а 81 е повредено кога камион полн со мигранти од Централна Америка се превртел на патот кон јужно Мексико кој води до САД, соопштија властите на мексиканската држава Веракруз.

Во соопштението на полицијата се наведува дека најголем дел од повредените мигранти се од Гватемала. Се уште не е јасно што е причината за несреќата.

Коронавирус