петок, 5. март 2021. Вести денес: 139
home Вести

ФОТО: Се преправала дека е бремена, полицајците се шокирале од она што го откриле во нејзиниот вештачки стомак

ФОТО: Се преправала дека е бремена, полицајците се шокирале од она што го откриле во нејзиниот вештачки стомак

Аргентинската гранична полиција уапси 34-годишна жена, откако таа преправајќи се дека е бремена се обидела да прошверцува доста голема количина на марихуана и хероин.

Начинот на кој што требаше да ја пренеси марихуаната од нејзина страна беше перфектен, но на крај не успеа да ги надмудри припадниците на полицијата.

Имено, таа се преправаше дека е бремена, односно направила вештачки стомак полн со марихуана и со автобус се обидела да отпатува во Чиле.

Според поолицискиот билтен, „бремената жена“ на полициските службеници и стана сумлива кога виделе дека носи голема црна торба, при претресот таа се пожалила дека е бремена но полициските агенти забележале чуден предмет врз нејзиниот стомак, пошто следеше и втора контрола при што беше откриена марихуаната и 15 пластични кесички со хероин.

Коронавирус