среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 35
home Вести

ФОТО: Полицијата го уапси убиецот од Нешвил

ФОТО: Полицијата го уапси убиецот од Нешвил

Полицијата во Нешвил соопшти денеска дека го уапсила 29-годишниот Трејвис Рејнкинг, обвинет за убиство на четири лица во Нешвил, во американската држава Тенеси.

Осомничениот е уапсен денеска попладне по локално време, а неколку часа претходно полицијата соопшти дека се сомнева оти тој се крие во шума.

Рејнкинг во неделата изутрина, во продавница за пециво, без облека на себе, од огнено оружје уби четири лица, а потоа трчајќи побегна.