понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 33
home Вести

ФОТО: Почина најдебелото момче во светот, имаше 23 години и 250 килограми

Мајката на Џанг го донираше неговото тело за медицински истражувања.
ФОТО: Почина најдебелото момче во светот, имаше 23 години и 250 килограми

23-годишниот Џанг Хангун од Шенјанг, Кина, почина во понеделникот поради срцева слабост.

Мајката на Џанг го донираше неговото тело за медицински истражувања.

Страдаше од церебрална парализа и тежеше 250 килограми. Џанг не можеше да се повлече од креветот или да комуницира со другите.

Во изминатите 23 години неговата мајка се грижеше за него секој ден.

Коронавирус