четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 147
home Вести

ФОТО: Ова е зетот на Обама, Малија се заљуби во најпопуларното момче на Харвард

Семејството Фаркахарсон е блиско со британското кралско семејство. Рори, пак, е многу популарен меѓу студентките на Харвард.
ФОТО: Ова е зетот на Обама, Малија се заљуби во најпопуларното момче на Харвард

Малија Обама, ќерката на поранешниот американски претседател Барак Обама е во врска со Британецот Рори Фаркахарсон.

Малија и Рори се запознале на Харвард, каде што студираат двајцата. Рори е син на инвестицискиот менаџер Чарлс Фаркахарсон, бизнисмен со високо реноме во Америка.

Малија и Рори се во врска од крајот на минатата година. Папараците и понатаму го следат секој чекор на семејството Обама, па викендов ги направиле првите заеднички фотографии од Рори и Малиа во Њујорк.

Семејството Фаркахарсон е блиско со британското кралско семејство. Рори, пак, е многу популарен меѓу студентките на Харвард.

Коронавирус