вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Огромна змија фатена во предградие во Австралија- мештаните преплашени

ФОТО: Огромна змија фатена во предградие во Австралија- мештаните преплашени

Огромна змија од 1, 8 местрие заловена во предградие во Бризбејн во Австралија.

Објавена е и фотографија од огромната црна змија, а „фаќачите на змии“ велат дека жената која го пријавила случајот рекла дека змијата го убила кучето на нејзиниот татко.

-Во прашање е мирна змија, мажјаците во овој период се во потрага по партнерка, ова им е сезона за парење, па затоа залутала“ рекол Брус.

Меѓутоа сепак потврдил дека оваа змија е поголем примерок.

Во просек тие достигнуваат до 1,5 метри до 2, а мајжјаците малку подолги.

Локални избори 2021