четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 147
home Вести

ФОТО: Објавени сателитски снимки пред и по експлозијата во Бејрут

ФОТО: Објавени сателитски снимки пред и по експлозијата во Бејрут

Руската космична агенција „Роскосмос“, една израелска и една француска компанија објавија сателитски фотографии од пристаништето во Бејрут пред и по разорната експлозија во која животот го загубија најмалку 137 лица, а над 5000 се повредени.

Првата фотографија е од 4 ноември 2019 година, а останатите се по експлозијата.

Сите фотографии може да ги погледнете ТУКА.

 

Коронавирус