среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ФОТО: Неверојатни фотографии од ерупцијата на вулканот Стромболи

ФОТО: Неверојатни фотографии од ерупцијата на вулканот Стромболи

Италијанскиот остров Стромболи вчера беше погоден од низа опасни ерупции на вулкан, а локалните власти соопштија дека загинало едно лице. Поради ерупциите, туристите биле принудени од плажите да бегаат во море.

Од вулканот излегувале црвени, вжештени камења, наречени „лапили“.

Од кратерот излегува огромен столб густ, црн чад, што е забележано на овие неверојатни фотографии снимени од воздух.

Парламентарни избори 2020