вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Најмалку 17 загинати во автобуска несреќа во Непал

ФОТО: Најмалку 17 загинати во автобуска несреќа во Непал

Најмалку 17 лица, меѓу кои седум деца, загинаа кога автобус слета во река во Непал, соопштија властите.

Автобусот бил полн со патници кои се враќале од фестивал.

Потврдена е смртта на 17 лица, а 50 се повредени меѓу кои и возачот на автобусот.

Коронавирус