петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 125
home Вести

ФОТО: И Путин во светите води на минусни температури

ФОТО: И Путин во светите води на минусни температури

Претседателот на Русија Владимир Путин согласно традицијата во рани мугри влегува во светени води во близина на еден манастир во Тверската област.

Пред тоа Путин присуствувал на литургија во еден манастир во Санкт Петербург.

Коронавирус