петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Хилари Клинтон направила пластични операции, резултатот е морничав

ФОТО: Хилари Клинтон направила пластични операции, резултатот е морничав

Поранешната прва дама на Америка, политичарката Хилари Клинтон (72), отсекогаш негувала природен изглед и на повеќето луѓе им било незамисливо таа да „оди под нож“. Меѓутоа, судејќи по сè, Хилари нема друго објаснување за нејзиното инстант младешко лице кога се појавила во Њујорк деновиве.

Облечена во интензивна розова блуза со масивен златен ѓердан, но, сепак, најголемо внимание привлекувало нејзиното лице кое нагло ги изгубило сите брчки, додека нејзините јаболчници „мистериозно“ набабреле.

Хирурзите ширум светот шпекулираат што сè Хилари направила на своето лице и се согласуваат дека сигурно ставила ботокс, дека се подложила на блефаропластика (затегнување на очните капаци), но дека сигурно има и филери во усните.

Коронавирус