понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 135
home Вести

ФОТО: Го доведоа до суд, но тој не се предава- со еден гест го воодушеви светот

ФОТО: Го доведоа до суд, но тој не се предава- со еден гест го воодушеви светот

Основачот на Викилис, Џулијан Асанж кој беше уапсен утринавао во Лондон се појави пред Вестминистерскиот суд.

Тој со насмевка од прозорот на полициското возило покажа „кренат палец“

Асанж е уапсен откако Еквадор му го укина аилот, па британската полиција го уапси.

Коронавирус