среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 54
home Вести

ФОТО: Драма на небото- авион принудно слетал, бидејќи удрил во јато гуски

ФОТО: Драма на небото- авион принудно слетал, бидејќи удрил во јато гуски

Авион на компанијата „Американ ерлајнс“ тргнал во неделата од Бостон кон аеродромот во Њујорк, но бил принуден да се сврти откако влетал во јато гуски.

Пилото на летото 2163 пријавил „судир“ со гуски за време на полетувањето од меѓународниот аеродром во Бостон.

Портпаролот на авио-компанијата наведува дека во авионот имало 99 патници и 4 членови на екипажот.

Авионот е прегледан, исчистен и вратен во сообраќај.

Коронавирус