среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 62
home Вести

ФОТО: Доналд и Меланиja Трамп ја добија новогодишна елка за Белата куќа

ФОТО: Доналд и Меланиja Трамп ја добија новогодишна елка за Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денеска ја добија официјалната новогодишна елка за Белата куќа.

Претседателот и прва дама на САД ја добија елката, висока шест метри, која била подигната во фармата на Лари Смит во Њуланд, град во Северна Каролина.

Празничната песна „За божикното дрво” се слушаше додека коњите ја влечеа запрежната кола, во која се наоѓаше елката.

Локални избори 2021