понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ФОТО: Четворица загинати во судир на два мали авиона над Австралија

ФОТО: Четворица загинати во судир на два мали авиона над Австралија

Четири лица загинаа денеска кога два мали авиони се судрија над југоисточна Австралија. Во секој авион, наводно, биле по две лица.

„Се верува дека авионите се судриле во воздухот пред да се урнат“, соопшти полицијата.

Локалните медиуми објавија фотографии на кои се прикажани остатоци од авионите.

Коронавирус