петок, 3. јули 2020. Вести денес: 93
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

ФОТО: Автобуска несреќа во Анталија, повредени 25 туристи

ФОТО: Автобуска несреќа во Анталија, повредени 25 туристи

Најмалку 25 лица се повредени во Турција кога автобус со туристи од Полска, Русија и Норвешка излетал од пат и се превртел.

Несреќата се случила во близина на Кемер во Анталија, а повредените патници се пренесени во болници во Кемер и Кумлуча.

Причината за несреќата се уште не е позната.

Парламентарни избори 2020