вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 12
home Вести

ФОТО: Авионот со Навални слета во Берлин, лекувањето продолжува во Германија

ФОТО: Авионот со Навални слета во Берлин, лекувањето продолжува во Германија

По добиената дозвола за напуштање на болницата во Омск, авионот со рускиот политичар Алексеј Навални слета денеска на берлинскиот аеродром Тегел.

Навални е пренесен во болница во Берлин, а заедно со него е сопругата Јулија.

Рускиот опозиционер се онесвести во четвртокот во авион, откако претходно на аеродромот испил чај за кој неговите приврзаници велат дека бил со отров.

Коронавирус