сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 52
home Вести

ФООТ: Урсула фон дер Лајен стана баба

ФООТ: Урсула фон дер Лајен стана баба

Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен на Инстаграм објави дека станала баба за прв пат

Поранешната германска министерка за одбрана и мајка на седум деца објави фотографија на која е со внучето.

Фон дер Лајен не го откри името на внучето, датумот на раѓањето, ниту името на родителите.

Во сопругот Хеик има седум деца кои се родени меѓу 1987 и 1999 година.

Коронавирус