среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Филмски грабеж: Украле 750 килограми злато, влегле со фантомки и вооружени, а земале и двајца заложници (ВИДЕО)

Филмски грабеж: Украле 750 килограми злато, влегле со фантомки и вооружени, а земале и двајца заложници (ВИДЕО)

Во грабеж кој наликува како од холивудските филомови, упаднале вооружени мажи на аеродром во Сан Пауло и украле 40 милиони долари вредн злато и други вредни предмети.

За време на грабежот земени се и двајца заложници, соопштила тамошната полиција.

Напаѓачите упаднале на аеродромот во црни џемпери, со приколка која на себе имала налепица наликобележјето на федерална полиција.

Потоа 4 вооружени лица излегле со пушки и наредиле да им го товарат златото бо џипот.

Според извештајот на полицијата, украдени се 750 килограми злато и други вредни предмети, но никој не е повреден иако нема соопштение за заложниите.

Коронавирус