сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФБИ објави видео: Ова е лицето кое ги поставило бомбите ноќта пред нападот на Капитол

ФБИ објави видео: Ова е лицето кое ги поставило бомбите ноќта пред нападот на Капитол

ФБИ oбјави нови снимки на кои се гледа како едно лице поставува импровизирани експлозивни направи пред седиштата на Републиканскиот и Демократскиот национален комитет ноќта пред нападот врз Капитол.

„Маскиран човек со качулка на 5 јануари постави две бомби во близина на седиштата на Демократската и Републиканската партија“, наведува ФБИ.

На видеото се гледа како тој застанува во еден момент за да ги избрише очилата.

ФБИ бара помош од граѓаните и нуди 100.000 американски долари за повеќе информации за сторителот. (МИА)

Коронавирус