петок, 31. март 2023. Вести денес: 120
home Вести

Еврото се задржа над 1,13 долари

Еврото се задржа над 1,13 долари

Курсот на еврото денеска останува стабилен над прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации.

Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута се менуваше за 1,1336 долари.

Европската централна банка вчера одреди референтна стапка на еврото од 1,1363 долари.

МИА