сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 100
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар

home Вести

Евакуирана познатата опера во Сиднеј

Евакуирана познатата опера во Сиднеј

Познатата опера во Сиднеј е евакуирана, а околните улици се затворени, поради истекување на гас во зградата. Според австралиските медиуми евакуирани се над 500 луѓе од зградата на операта, а на лице место веднаш пристигнале противпожарни екипи и спасувачки тимови.

Исто така константно се мери нивото на гас во воздухот.

Парламентарни избори 2020