понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Евакуирана метро станица Черинг Крос во Лондон

Евакуирана метро станица Черинг Крос во Лондон

Британската полиција нареди евакуација на метро станица Черинг Крос во Лондон откако доби дојава дека маж се заканува со активирање на бомба.

– Станицата е евакуирана поради мерка на претпазливост и во моментот сообраќајот е запрен, објави на Твитер британската сообрачајна полиција.

МИА

Коронавирус