петок, 29. јули 2022. Вести денес: 16
home Вести

Евакуација во Филаделфија поради закана од бомба (ВИДЕО)

Евакуација во Филаделфија поради закана од бомба (ВИДЕО)

Во Филаделфија граѓаните се евакуираат поради закана со бомба во близина на местото каде се бројат гласовите на претседателските избори во САД.

Полицијата во Филаделфија соопшти дека обезбедувањето на трговскиот центар во областа Фесн добило два повика, од исто лице, кое предупредило дека ќе експлодира бомба.

Според Фили Воис, специјалните единици со кучиња трагачи извршиле претрес во трговскиот центар, но бомбата не била пронајдена. (МИА)

Коронавирус