сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 102
home Вести

Ердоган во посета на Унгарија

Ердоган во посета на Унгарија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе престојува во Унгарија.

Тој, како што соопшти унгарското министерство за надворешни работи, ќе учествува на состанокот на унгарско-турскиот стратешки совет во Будимпешта.

Инаку, деновиве Анкара соопшти дека реши да назначи пет нови почесни конзули во Унгарија.

 

Коронавирус