сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 13
home Вести

Ердоган: Изјавите на Макрон за НАТО се плитки

Ердоган: Изјавите на Макрон за НАТО се плитки

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави  дека коментарите на францускиот претседател Емануел Макрон за НАТО одразуваат „болен и плиток“ поглед на нештата.

Тој му порача на францускиот претседател дека треба да провери дали можеби тој не е „со мозочна смрт“, пренесува Танјуг.

Ердоган ја даде изјавата во Истанбул, осврнувајќи се на претходната изјава на Макрон дека НАТО е „во стостојба на мозочна смрт“. (МИА)

Коронавирус