петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 194
home Вести

ЕМА: Вакцината на Фајзер најверојатно ќе биде ефикасна и против новиот вид на Ковид-19

ЕМА: Вакцината на Фајзер најверојатно ќе биде ефикасна и против новиот вид на Ковид-19

Директорката на Европската агенција за лекови Емер Кук денеска изјави дека вакцината на Фајзер-БионТек против новиот коронавирус најверојатно ќе биде ефикасна и против новиот вид на Ковид-19 што се шири низ Велика Британија.

– Во овој момент нема доказ што би укажал дека вакцината нема да биде ефикасна и против новиот вид, истакна Кук. (МИА)

Коронавирус