вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 33
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Експлозијата во Керч на Крим предизвикана од рачно изработена направа

Експлозијата во Керч на Крим предизвикана од рачно изработена направа

Експлозијата на Техничкиот факултет во Керч, во источниот дел од Крим,  е предизвикана од рачно изработена експлозивна направа, изјави заменикот началник на руската Национална гарда.