понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Вести

Експлозија во зграда во Германија: Повредени 25 лица, причината се уште не е позната

Експлозија во зграда во Германија: Повредени 25 лица, причината се уште не е позната

При експлозија во зграда во германскиот град Вупертал ранети се 25 лица, од кои четворица се здобиле со тешки повреди, соопшти денеска полицијата.

Инцидентот се случи синоќа пред полноќ, а истрагата за причината за експлозијата е во тек.

Пожарникарите и денеска го гаснат огнот.

Коронавирус