вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Вести

Експлозија во Висконсин, 11 повредени

Експлозија во Висконсин, 11 повредени

Во Експлозија во рафинерија за нафта во американската сојузна држава Висконсин повредени се најмалку 11 луѓе.

Повредените се лечат во повеќе болници, а степенот на повреди не е познат.

При експлозијата дошло и до пожар но не е издадено наредување за евакуација.

Локални избори 2021