вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 110
home Вести

Експлозија во Тексас: Гори хемиска фабрика, исчезна едно лице (ВИДЕО)

Експлозија во Тексас: Гори хемиска фабрика, исчезна едно лице (ВИДЕО)

Инцидентот се случил во фабиката на компанијата Tri-Chem Industries која произведува течни хемикалии, меѓу кои се киселини и сапун.

Во експлозијата во фабриката во Тексас, повредено е едно лице, додека едно е исчезнато.

На лице место се наоѓаат голем број екипи на Итна медицинска помош и противпожарни возила, а од фабриката излегува густ црн чад. За сега не е започната евакуација, а причината за експлозијата се истражува.

Коронавирус