среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Експлозија во ресторан во Абу Даби, неколкумина повредени

Експлозија во ресторан во Абу Даби, неколкумина повредени

Неколку лица се повредени при експлозија на плинска боца во ресторан во Абу Даби, објави локалната полиција на Твитер.

Како што наведе полицијата, во експлозијата биле оштетени и неколку продавници.

Екипите за цивилна одбрана работат на гаснење на пожарот.

Засега не е прецизирано колку луѓе се повредени во пожарот, ниту колку објекти се оштетени. (МИА)

Коронавирус