среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 133
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Експлозија во Лондон за време на прослава на еврејски празник

Експлозија во Лондон за време на прослава на еврејски празник

Триесетина лица се повредени во експлозија во Лондон што се случи откако голем број луѓе се собраа на прослава на еврејски празник кога традиционално се палат огнови, јавија лондонски медиуми.

Весникот Дејли експрес објави дека се повредени 30 луѓе од кои 10 се хоспитализирани.

Според медиумот, експлозијата во Стамфорд Хил во северниот дел од Лондон,  е предизвикана најверојатно преку мобилен телефон.

Би-Би-Си јавува за 10 повредени луѓе, според соопштение на полицијата.

МИА