вторник, 28. март 2023. Вести денес: 119
home Вести

Експлозија во фабрика за пиротехника: Загинаа 8 лица

Експлозија во фабрика за пиротехника: Загинаа 8 лица

Најмалку осум лица загинаа, а три се повредени во експлозија која денеска се случи во фабрика за пиротехника во северната индиска држава Утар Прадеш.

Локалната полиција информира дека од експлозијата покривот бил разнесен.

Причината за експлозијата засега не е позната.

loading...