вторник, 26. март 2019. Вести денес: 0
home Вести

Експлозија во Бризел: Паника на железничка станица

Експлозија во Бризел: Паника на железничка станица

Помала експлозија денеска предизвикала паника во прометната бриселска железница Миди поради што два перони се затворени.

Луѓето почнале да бегаат од станицате бидејќи слушнале гласен звук.

Железничката компанија соопшти дека полицијата веднаш дошла на станицата и затворила еден дел поради проверка.

Нема ниту еден повреден, а засега не е јасно која била причината за експлозијата.

Инцидентот се случил во попладневните часови, пренесува АП.