вторник, 3. август 2021. Вести денес: 65
home Вести

Експлозија во близина на воена база во Техеран

Експлозија во близина на воена база во Техеран

Во близина на воена база во источниот дел на Техеран се случи експлозија на гас, изјави претставник на иранското Министерство за одбрана Давуд Абди.

Тој  наведе дека синоќешната експозија не ги оштетила воените објекти.

Пожарот е изгаснат, а нема информации за евентуално повредени лица. (МИА)

Коронавирус